" Наші зелені друзі"
Мета.
Розширити уявлення дітей про природу як живий організм, учити бачити красу
навколишнього світу, виховувати почуття любові,
вдячності по відношенню до природи. Поглиблювати навички роботи над
різними жанрами творів, розвивати зв’язне мовлення учнів під час висловлювання
власних думок, розвивати уміння виразно читати, уміння швидко орієнтуватись у
тексті, збагачувати словник учнів.
Обладнання:
інтерактивна дошка, післябукварик, малюнки учнів, знаки поведінки в природі,
презентація, слайдшоу.
Тип уроку:
урок-подорож.Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
-Сьогодні я пропоную Вам подорож. Місце подорожі вкаже нам
презентація.( Що таке ліс?)
-Вірно
це ліс.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Метод Гронування
Що
дає нам ліс?
Записи роблю в залежності від категорій:»Задоволення»,
«Користь»," Домівка"
ІV. Опрацювання оповідання «Ліс – народне багатство»
Виразне
читання вчителем.
-
Яку
зі складених нами категорій висвітлює це оповідання?
-
Чому
оповідання має таку назву?
.
Словникова
робота (різні види)
Зрубаний
- фото
Користь
- переклад
Солов’я
– відео
Повторне
читання вголос.
Аналіз
оповідання.
-
Прочитайте
перше речення.
-
Назвіть
у класі речі, у яких присутній ліс?
-
Прочитайте
останнє речення.
-
Що
приємно робити у лісі?
-
Прочитайте
що виготовляють із лісу.
Вправи
на розвиток уваги і швидкості читання.
- Знайдіть
і прочитайте речення про солов’я.
-
Прочитайте
слово з м’яким знаком.
Розвиток
зв’язного мовлення.
Метод «Мікрофон».
-
Продовжіть
речення:
-
Ліс
- це…
Опрацювання вірша
В.Ткаченко
1.
Слухання.
-
Про яке дерево йде мова?
2.
Історична довідка
Дуб — «перунове дерево». У багатьох давніх європейських народів він
вважається святим деревом. Так, стародавні греки свого головного бога Зевса
зображували з вінком дубового листя на голові. Неабияку роль дуб відігравав у
релігійних ритуалах стародавніх слов'ян.
Людину завжди
вражала величність дубів, їхня довговічність. При розкопках в Україні у
селищах, вік яких перевищує 5000 років, археологи знайшли піч, де збереглися
відбитки жолудів на глині: наші далекі предки пекли в них хліб. Жолуді —
цінний корм для тварин. їх з апетитом поїдають сойки, заготовляють на зиму
білки. А для кабана жолуді — найголовніша їжа.
Помічено, що повітря дубових гаїв цілюще впливає на тих, у кого
підвищений тиск.
3. Повторне читання мовчки.
4. Аналіз змісту.
- Про яку користь від дерев згадується?
- Прочитайте, що ще робили майстри щоб вийшов будинок
VI. Закріплення та систематизація набутих знань
Мандруючи лісом ми бачили, як він нам потрібен.
- Що
ми можемо зробити, щоб мати багато лісів ?
-
Як
потрібно поводитись у лісі?
(повторення правил поведінки у лісі за допомогою знаків)
Прислухайся до
мови природи
До
запропонованих заборонних знаків скласти правила
«Кола Венна»
(на місці перетину кіл записують спільні риси, а в іншій
частині індивідуальні риси)
1 Дерево
рішень. Робота в групах.
Кожна група виготовляє власне дерево. Макет
дерева діти отримують готовим, а листочки добирають самі з запропонованого
набору. Відбирають лише ті на яких записано правила поведінки в природі
правильно.
Проблемна ситуація.
-
Щось
ми з Вами потрапили у глухий кут. Добре знаючи правило що рубати дерева не
можна , ми мусимо користуватись дерев’яними речами. Меблі, олівці, зошити
врешті- решт.
-
Що
ж робити? Як правильно вчинити? (висловлювання дітей)
-
Справа
в тому, що існує таке неписане правило. Якщо вирубується дерево для якихось
потреб людини, то відразу насаджується нове. Нещодавно на День Землі наш клас
посадив дерево. Давайте пригадаємо як це було!
Перегляд
слайд шоу .
-
Звісно,
ви ще маленькі, і я допомагала вам садити дерево, але я
впевнена, що коли ви трохи підростете,
то обов’язково кожен посадить своє власне дерево. А поки ми зробили з Вами
виставку малюнків «Моє власне дерево». Молодці усі ті учні, що прийняли у ній
участь.
VII.
Підсумок уроку
- Давайте пригадаємо, про що було
наше сьогоднішнє оповідання?
- Чого вас навчило це оповідання?
- Що нового ви дізналися?
- Для чого потрібно його берегти?
- Що можете зробити ви для
збереження лісу?





