26 грудня 2014

Мої уроки


Написання великої букви " Ж"(же) складів з нею.
Тема. Написання великої букви «Ж» (же), складів з нею. Складання й записування слів.
Мета. Закріплювати в учнів навички письма вивчених букв; вчити писати ве-
лику букву «Ж»; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати в них
старанність.
Обладнання. Демонстраційні картки з друкованими і рукописними буквами.
       
                                                      

  Зміст уроку
I. Організаційний момент.
II. повторення вивченого матеріалу.
1. Написання складів з малою літерою «х».
Учні промовляють чистомовку і в зошити записують склад, що повторю-
ється.
 Вчитель:                                                                                          Учні:
Ой яка висока вежа —                                                               жа-жа-жа.
Кішка мишку стереже —                                                          же-же-же.
Книжку бережу —                                                                     жу-жу-жу.
Неправди не кажи —                                                                 жи-жи-жи.
Маленькі вужі —                                                                       жі-жі-жі.
Поважний сторож —                                                                ож-ож-ож.
2. Гра «Який склад живе у слові?».
На дошці записані частини слів.
..то ..лудь ..нка
— Який із складів «живе» у кожному слові? (Жито, жолудь, жінка.)
3. Запис слів з попереднім звуковим аналізом.
4. Вибірковий диктант із граматичним завданням.
Учитель повільно читає вірш, а учні записують тільки слова з «ж».
У болоті край села
жаба жадібна жила.
Їла жваво комарів
і жахалась журавлів.
— Підкресліть букви, що позначають тверді приголосні.
5. Гра «Діалог».
— Я до вас питання маю:
Хто на Ж тварини знає? (Жаба, жираф, жайворонок, журавель, жук.)
Можна, ще раз запитаю?
Хто на Ж рослину знає? (Жоржина, жасмин.)
Хочу ще спитати я.
Чи є на букву Ж ім’я? (Жанна, Женя.)
Швидко ти мені скажи
назву міст і сіл на Ж. (Житомир, Жмеринка, Женева.)
— Які з названих вами слів треба писати з великої букви? Чому?
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Демонстрація великої букви «Ж», порівняння друкованої літери з писа-
ною і рядковою буквами.
Живе у Жанни
жук в коробці.
На букву «Же»
він схожий, хлопці.
2. Показ і пояснення вчителем написання букви «Ж».
— Велика буква «Ж» відрізняється від малої лише розміром. Верхня її час-
тина торкається міжрядкової, а нижня — нижньої рядкової лінії. Пишемо під
лічбу і-раз-і, і-два-і, і-три-і.
3. Робота в зошиті (с. 22).
а) «Написання» букви «Ж» у повітрі під лічбу.
б) Обведення зразків букви по пунктирах.
в) Самостійне написання букви «Ж».94
г) Написання великої букви «Ж» з маленькою «ж».
Фізкультхвилинка.
Ой летів жук, жук,
та й у воду — фук.
Прибігає жукова мати
жука рятувати:
— Подай, подай, жучку,
та правую ручку.
— Я жук, жук, жу-жу,
навколо кружу:
жу-жу, жу-жу.
 Г. Бойко
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Написання складів та буквосполучень із буквою «Ж».
2. Написання з великої букви слова «Житомир».
3. Фізкультпауза (вправи з попереднього уроку).
4. Списування друкованого речення.
— Що трапилося у реченні?
— Прочитайте і порахуйте, скільки у ньому слів. Спишіть речення,
пам’ятайте, що слова треба писати окремо.
— Підкресліть у реченні букви, що позначають голосні звуки.
5. Запис слова «журавель» з попереднім звуковим аналізом.
6. Диктант речень з граматичним завданням.
Жанна живе у Тернополі. Разом з батьками вона відвідала Житомир. По-
дорож усім дуже сподобалась!
— Підкресліть букви, що позначають м’які приголосні.
— У словах другого речення поставте наголос.
— Слова третього речення поділіть дужками на склади.
— Прочитайте речення, якому відповідає така схема:
|___ ___ __ |___.
— Придумайте своє речення за цією схемою.
V. Підсумок уроку.
— Яку букву ви вчилися писати?
— На кого схожа вона за своєю формою?