28 жовтня 2014

             Написання рядкової букви л, 
                    складів і слів з нею.
Написання рядкової букви л, складів і слів з нею

Мета: навчити писати рядкову букву л, склади, слова з нею; вчити дітей списувати з друкованого тексту;
 формувати навички красивого, охайного письма; прищеплювати любов до рідного краю, його символів і краєвидів. Розвивати фонематичний слух , зв'язне мовлення , збагачувати словник учнів
Обладнання: комп'ютер , мультимедійна презентація як дидактичний супровід  уроку, каса букв, предметні малюнки , прописи , індивідуальні сигнальні картки для звукового аналізу слів , індивідуальні каси букв , предметні  малюнки - подарунки Марічки -Чарівнички.

Хід уроку

I. Організація класу

Вчитель:
Проспівав дзвінок –
Починається урок.
З ласки,
Маминої казки,
З щирого старання,
Цікавого навчання.
– Що ж цікавого нас чекає на цьому уроці? Зустріч з новою буквою? Якою? Може картинка підкаже вам? Здогадались? Отже будемо чекати зустрічі з цією буквою?

II. Мотивація дії

 Ми навчимося писати красиву і веселу букву,з’єднання з нею, склади, слова і навіть речення. Побачимо красиві лани, краєвиди нашої рідної України.Для цього треба бути активними і правильно сидіти за партами.

III. Повторення вивченого

1. Повторимо букви, які ми вже вивчили.
– Букви, букви, чи всі на місті?
(Всі, всі!)
– Букви, що позначають голосні звуки,тут?
(учні піднімають літери, що позначають голосні звуки)
– Букви, що позначають приголосні звуки, тут?
(діти піднімають букви, що позначають приголосні звуки)
2. Гра в парах
(Діти по черзі показують один одному букви і називають їх)
3. Підсумок вивченого
– Ой,як зраділи букви, що ви їх не забули. Вони дякують вам. А яка ж буква все ж таки завітає до нас сьогодні, ще не здогадалися?Тоді давайте відгадаємо загадку і вона почує, що ми її гукаємо.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Загадка
По болоті часто ходить,
Жабеняток дзьобом ловить
Він весну несе здалека,
А зовуть його…(лелека).
2. Методика «Ґронування»
Що ви знаєте про цього птаха?
3. Цей красивий птах прилетів на наш урок і приніс нам скоромовку:
– Летіла лелека. 
Заклекотіла до лелеченят.
(пропис с. 42)
4. Звуковий аналіз
– Який звук найчастіше повторюється в цій скоромовці?
– Так. Це звук [ л ].
– Хто знає букву цього звука?
– Покажіть її. Так. Ми вивчили їїна уроці навчання грамоти. (Показ друкованої букви л. Робота з індивідуальними касами букв)
5. Повідомлення теми і мети уроку
– А на уроці письма сьогодні ми навчимось писати рядкову букву л.
6. Порівняння друкованої і рядкової букви
– А чим же відрізняються друкована буква від рядкової? Давайте порівняємо їх. Що в них спільного?
– Рядкова буква хоче «потанцювати». Вже «ніжку відставила», чекає музику.
– Наша лелека буде нам допомагати на уроці.
7. Розвиток зв`язного мовлення
– Ось сидить мама лелека у гнізді зі своїми дітками. Як їх називають?
(лелеченята)
– Давайте складемо речення про лелеченят.
8. Підготовка руки до письма
 Прикрасимо їхнє гніздечко?
– Так.
(Розмальовування гніздечка олівцями)

9. Пальчикова гімнастика. Гра «Пальчик

VI. Підсумок уроку

и»
Щоб наше гніздечко не замокло, закриємо його від дощику. Проспіваємо пісню дощику.
Дощик
Іди, іди дощику,
Зварю тобі борщику,
В глиняному горщику.
Іди, іди, поливай,
Сад – городи напувай.
10. Конструювання букви
– Ось ми підготували наші пальчики і вони допоможуть нам написати красиву рядкову букву л.
– Ой, хто це співає?
– Та це ж наша помічниця Марічка-Чарівничка. Вона принесла нам елементи для букви л. Дівчинка покаже, як правильно писати букву, вибере зошит із самими красивими буквами та словами і за гарну роботу привітає своїми подарунками.
– Які елементи нам принесла Марічка?

11. Показ вчителем написання буквил
12. Уявлюване письмо (письмо у повітрі).
13. Письмо букви на нелінованому папері.
– Покажіть однокласникамсвоїх красунь. Помилуйтесь ними.
14. Розминка «Спіймай мій настрій»

V. Письмо букви л

1.Письмо рядкової букви л в прописах.
2. Письмо з’єднань лл, мл, ал, ол, ил
 Наша нова буква знайде собі нових подруг. З ким вона потоваришує?
З якою буквою вона дуже схожа?
До нашої іменинниці прийшли гості: а – ал, о – ол,и – ил.
3. Фізкультхвилинка
Зраділи лелеченятка, що їх буква вийшла гарна та ще й потоваришувала з гарними подружками і захотілось їм на прогулянку піти, розім’ятися трохи.
Лелеченята
Попереду мати йде,
Вона діток своїх веде
І малят своїх навчає:
Ось підходимо до річки-
Піднімайте лапки вище,
А тепер мої малята,
Трішки походіть на п’ятах,
На носочках походіть,
Жабенят не розбудіть,
Подивіться вправо – вліво,
Чи немає тут поживи?
Нахиліться низько – низько,
На водичку гляньте зблизька,
Щоб були міцними ніжки,
Пострибаємо ми трішки.
4. Читання слів млин, лани
– Ой, дивиться, що вони побачилибіля річки? Що це?
– Давайте прочитаємо млин, лани.
(Звуковий аналіз слів)
Треба обов’язково написатиці слова. Вони показують красу нашого краю. Це наші краєвиди.
5. Письмо слів млин, лани
Коментоване письмо.
6. Гра « Що змінилось?»
млин – малина.
Це буква а принесла солодкий
Подарунок.
7. Письмо слова«малина»
8. Списування з друкованого тексту
 Ось і закінчилась наша подорож Україною з родиною лелек.
– Давайте побажаємо лелеченятам вирости міцними, розумними і щасливими. А напам`ять про цю зустріч спишемо речення: Малина мамі.
1. Бесіда
 Лелека – це символ чистоти, благочестя, охоронець домашнього вогнища, символ народження дітей.Лелека Чорний занесений до Червоної Книги України
2. Інтерактивна гра «Мікрофон»
– Що ти понесеш з цього уроку?
– Чи навчився ти писати рядкову букву л?
– Гарна вона у тебе вийшла?
3. Подарунки від Марічки-Чарівнички
Марічка-Чарівничка роздає подарунки за гарну роботу на уроці:
картинки зі словами на букву л
(лев, лисичка, ластівка…),
за кращі роботи дарує свою фотографію.